Достапни линкови

Лондон: Первез Мушараф ги почнува посетите на Британија, Франција и Белгија


Претседателот на Пакистан Первез Мушараф денеска ги започнува посетите на Британија, Франција, и Белгија а ќе учествува и на формот во Давос – Швајцарија. Се очекува тој да се соочи со тешки прашања за неговата посветеност во борбата против тероризмот по атентатот на опозициониот лидер Беназир Буто. Во меѓувреме, како што се јавува, пакистанските сили заробиле 40 милитанти во близина на границата со Авганистан, како и дека во зиминативе денови 90 милитанти биле убиени во Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG