Достапни линкови

Брисел: Косовскиот премиер во Брисел на 23 и 24 јануари


Премиерот на Косово Хашим Тачи ќе го посети Брисел 23и 24. јануари кога, како што се очекува, ке биде договорен датумот за прогласување независност на Косова, пишува во денешен Коха Диторе.
Неименовани извори од Европската Уније рекле дека Приштина со Брисел ке го договори датумот на средбата која Тачи ке ја има со евро комесарите Хавиер Солана и Оли Рен, како и со представници на НАТО.
XS
SM
MD
LG