Достапни линкови

Брдо: Состанок на словенечкото претседателство во ЕУ


На Брдо кај Крањ вечерва ке се одржи состанок на словенечкото претседателство со Европската Унија со Европскиот дел на Контакт групата за Косово. На состанокот, ке учествуваат и евро комесарите за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана и за проширување Оли Рен. На средбата ќе биде разгладана најновата ситуација на Косово.
XS
SM
MD
LG