Достапни линкови

Пекинг: Посета на британскиот премиер Гордон Браун


Британскиот премиер Гордон Браун е во посета на Кина на разговори за унапредување на економската соработка со таа земја. Браун, со делегација британски бизнисмени, во Пекинг, имаше средба со кинескиот премиер Вен Џибао.
XS
SM
MD
LG