Достапни линкови

Газа: Најмалку еден палестински милитант убиен во акција на ираелските сили


Најмалку еден палестински милитант бил убиен, а двајца повредени при денешната акција на израелските сили во северниот дел на Појасот Газа, соопштија палестински извори. Само во последниве 4 дена, во операциите на изрелските трупи, биле убиени 30-тина палестинци, додека пак милитантите истрелале над 150 ракети врз израелска територија. Израел денеска ги затвори сите гранични премини со Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG