Достапни линкови

Техеран: Израел нема да се осмели да го нападне Иран, вели Ахмадинеџад


Израел нема да се осмели да го нападне Иран изјави вчера во Техеран иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад по израелските тестирања на балистички проектили.Тој додаде дека доколку тоа се случи иранскиот одговор како што рече ќе ги натера израелците да зажалат. Во истото интревју дадено за телевизјата Ал Џезеира Ахмадинеџад изјави и дека америкасиот претседател Буш за време на неговата посета на блискиот исток испратил пораки на конфротација.
XS
SM
MD
LG