Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на израелската дипломатија Тзипи Ливини


Израелската министерка за надворешни работи Тзипи Ливни денеска ке ја посети Русија. Според најавите таа ке се сретне со шефот на руската дипломатија Сергеј лавров со кого ке разговара за состојбата во регионот, како и за иранското нуклеарно прашање.
XS
SM
MD
LG