Достапни линкови

Софија: Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Бугарија


Рускиот претседател Владимир Путин денеска и утре во посета на Бугарија. За време на посетата планирано е да бидат потпишани повеќе документи, меѓу кои и договор за изградба на нуклеарната централа Белане и спогодба за формирање проектантска компанија за изградба на гасоводот Бургас-Александрополис, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG