Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле лидер на Исламски Џихад


Израелските сили денеска го убиле лидерот на радикалното движење Исламски Џихад Валид Обеиди. Тој бил убиен во престрелката до која дошло во близина на градот Џенин на Западниот Брег. Акцијата била дел од израелската операција за оневозможување на ракетните напади на палестинските милитанти врз граничните региони на Израел.
XS
SM
MD
LG