Достапни линкови

Каиро: Џорџ Буш со посетата на Египет ја завршува турнејата низ Блискиот исток


Американскиот претседател Џорџ Буш со посетата на Египет ја завршува неговата блискоисточна турнеја. Се очекува тој денеска да разговара со египетскиот претседател Хосни Мубарак. Во изминатава недела Буш престојуваше во Бахреин, Кувајт, Саудиска Арабија, Израел и на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG