Достапни линкови

Њујорк: Епл го презентираше најтенкиот лаптоп во светот


Компанијата Епл го презентира најтенкиот лаптоп во светот. Станува збор за Мек бук ер кој со широчина од помалку од два сантиметра може да се смести во среден коверт. Компјутерот кој е без цеде драјв ќе чини скоро илјада и осумстотини долари.
XS
SM
MD
LG