Достапни линкови

Каиро: Буш ја завршува блиско источната турнеја со посета на Египет


Американскиот претседател Џорџ Буш со посетата на Египет ја завршува Блискоисточната турнеја, во чии рамки престојуваше и во Бахреин, Кувајт, Обединети Арапски Емирати, Израел и во Западниот Брег. За време на денешната посета Буш ќе разговара со својот египетски колега Хосни Мубарак во одморалиштето Шарм ел Шеик.
XS
SM
MD
LG