Достапни линкови

Мадрид: Обраќање на Антонио Милошоски на форумот на Алијансата на цивилизациите


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска ќе се обрати пред учесниците на форумот на Алијансата на цивилизации што се одржува во Мадрид. Милошоски вчера имаше билатерални средби со своите колеги од Унгарија, Бугарија, Португалија, Литванија, Австрија и Швајцарија.
XS
SM
MD
LG