Достапни линкови

Ријад: ОПЕК да ги разгледа штетите од цената на нафтата врз американската економија, изјави Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш, кој е во посета на Саудиска Арабија, изрази надеж дека производителите на нафта ќе ги разгледаат негативните ефекти на високите цени на нафтата врз американската еконимија, кога ќе решаваат за нивото на производство. Буш за ова прашање денеска во Ријад разговара со саудискиот крал Абдула, а ќе стане збор и за иранските амбиции во регионот, како и за израелско – палестинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG