Достапни линкови

Газа: Убиени 7 палестинци при операција на израелската армија


Палестински извори соопштија дека израелските сили убиле 7-мина палестинци во акцијата во Појасот Газа, кој е под контрола на Хамас. Израелската армија потврди дека превзела акција против терористичката инфраструктура во северна Газа и оти неколку вооружени лица биле убиени.
XS
SM
MD
LG