Достапни линкови

Багдад: Кондолиза Рајс во ненајавена посета на Багдад


Американската државна секретарка Кондолиза Рајс денеска допатува во ненајавена посета на Багдад каде што веќе имаше средба со ирачкиот премиер Нури Ал Малики, како и со шефот на дипломатијата Хошијар Зебари. Според претставник на Белата Куќа, целта на посетата на Рајс на Ирак е да ги охрабри напорите за стабилизација на таа земја.
XS
SM
MD
LG