Достапни линкови

Мадрид: Конференција за дијалог меѓу Западот и муслиманските земји


Во Мадрид започна дводневна меѓународна конференција за охрабрување на дијалогот меѓу Западот и муслиманските земји. Домаќин е шпанскиот премиер Хосе Луис Запатеро, а коспонзор на форумот е Турција.
XS
SM
MD
LG