Достапни линкови

Њујорк: На 21 јануари во Охрид директни разговори меѓу Македонија и Грција за името


На 21-ви овој месец во Охрид, под покровителство на посредникот Метју Нимиц, ќе се одржи нова рунда директни разговори меѓу Македонија и Грција за името, изјави Мишел Монта, портпарол на генералниот секретар на Обединетите Нации. Домаќин на оваа средба ќе биде македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG