Достапни линкови

Грозни: Убиени 4-ца милитанти


Во чеченскиот главен град Грозни, безбедносните сили упаднале во еден еден дом и убиле 4-ца осомничени милитанти, соопшти чеченското министерство за внатрешни работи. Меѓу убиените бил и лидерот на една бунтовничка група, одговорна за напади врз полицијата.
XS
SM
MD
LG