Достапни линкови

Ријад: Продолжува посетата на Буш


Америакснкиот претсеадтел Џорџ Буш ја продолжува неговата посета на Саудиска Арабија каде денеска ке оствари разговори со кралот Абдулах. Тема на разговорите ке бидат саудиското пршање, Иран и израелско палестсинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG