Достапни линкови

Мадрид: Прв годишен форум на Алијансата на Цивилизацијата


Во Мадрид почнува првиот годинешен Форум на Алијансата на Цивилизацијата посветен на подршката на дијалогот мегу западните и муслиманските земји на кој ке учествува минстерот за надворешни работи Антонио Милошоски. Дводневниот форум ке го отворат гебнералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, шпанскиот премиер Хозе Луис Запатеро и турскиот премиер Таип Реџеп Ердоган.
XS
SM
MD
LG