Достапни линкови

Скопје: Словенечкиот амбасадор ќе ги презентира приоритетите на претседателството со ЕУ


Амбасадорот на Словенија во Република Македонија Ален Бергант пред членовите на македонкската влада денеска ќе ги презентира приритетите на словенечкото претседателство со ЕУ. Средбата ке се одржи во владта.
XS
SM
MD
LG