Достапни линкови

Банког: Убиени 8 тајландски војници


На југот на Тајланд муслимански сепаратисти убиле 8 војници и еден од нив обезглавиле. Војниците биле во рутинска патрола во Наратхиват, провинција населена претежно со муслимани, која како и Јала, Сонгкхла и Патани се анексирани од претежно будистичкиот Тајланд.
XS
SM
MD
LG