Достапни линкови

Лион: Интерпол ја соопшти оставката на претседателот Џеки Селеби


Интерпол ја соопшти оставката на нејзиниот Претседател Џеки Селеби поради корупцискиот скандал во неговата Јужна Африка. На Селеби му е наредено на неопределено да ја напушти и функцијата шеф на полицијта во Јужна Африка поради можноста да биде обинет дека зел пари од лицето Глен Аглиоти обвинет за убиство. Селеби негира било какви нелегални дејствија.
XS
SM
MD
LG