Достапни линкови

Исламабад: 23 милитанти и 7 пакистански војници загинале во судирите


Пакистанската армија соопшти дека 23 милитанти и 7 војници загинале во судирите во близина на границата со Авганистан. Борбите започнале по заседата која милитантите му ја поставиле на воен конвој во северозападен Пакистан.
XS
SM
MD
LG