Достапни линкови

Приштина: Нема поделба на Косово, изјави Хашим Тачи


Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека нема да има поделба на територијата на Косово, по стекнувањето на независност. За оваа влада постои само обединето Косово, изјави Тачи по посетата на северниот дел на Покраината, претежно населен со српско население.
XS
SM
MD
LG