Достапни линкови

Абу Даби: Џорџ Буш во посета на Обединетите Арапски Емирати


Американскиот претседател Џорџ Буш пристигна во Обединетите Арапски Емирати во рамки на неговата турнеја низ Блискиот Исток. Се очекува Буш во Абу Даби да одржи говор во кој меѓу другото ќе им се обрати и на иранските граѓани со порака дека е возможна подобра иднина од онаа под актуелниот ирански режим.
XS
SM
MD
LG