Достапни линкови

Кабул: Убиени 12 авганистански полицајци и двајца холандски војници


Талибанските бунтовници убиле 10 авганистански полицајци во селото Маиван на југот од Авганистан. Во меѓувреме е соопштено дека во вчерашните борби со бунтовниците во провинцијата Урузган загинале двајца холандски и двајца авганистански војници.
XS
SM
MD
LG