Достапни линкови

Виена: Иран ќе одговори на сите прашања околу нуклеарните активности на земјата


Иран се согласил во текот на наредниот месец дена да одговори на сите преостанати прашања околу нуклеарните активности на земјтата, соопшти Меѓународната агенција за атомска енергија. Вчера во посета на Техеран, на средба со иранските власти беше шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеј.
XS
SM
MD
LG