Достапни линкови

Техеран: Средба на Мухамед Ел Барадеј со иранските лидери


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамад Ел Барадеи на денешните разговори во Техеран ќе се обиде да изврши притисок врз иранските лидери да ја забрзаат соработката со Агенцијата околу иранската нуклеарна програма. Западот страхува дека со неа Иран се обидува да дојде до нуклеарно оружје, додека Техеран тоа постојано го негира.
XS
SM
MD
LG