Достапни линкови

Исламабад: Первез Мушараф ја отфрли можноста ОН да го истражуваат убиството на Буто


Пакситанскиот претседател Первез Мушараф ја исклучи можноста Обединетите нации да извршат истрага во врска со убиството на опозиционата лидерка Беназир Буто во минатиот месец. Во интервју за францускиот весник Фигаро, тој изјави дека истрагата ќе ја вршат домашни експерти со помош на британската полиција. Резултатите од истрагата, според него, би требало да бидат објавени пред февруарските парламентарни избори во земјата.
XS
SM
MD
LG