Достапни линкови

Багдад: Шиитски политичар во Ирак бара вклучување на сунитските политичари во обновата на земјата


Еден од најмоќните шиитски политичари и верски лидер Амар Ал Хаким побара од владата да ги реши разликите со сунитските политичари со цел тие да бидат вклучени во обновата на земјата. Тој и со оценка дека на таков начин ќе биде засилена и борбата против Ал каида и другите екстремистички организации во Ирак.
XS
SM
MD
LG