Достапни линкови

Нов Зеланд: Почина првиот освојувач на Монт Еверест


Сeр Едмунд Хилари првиот човек кој го освои Монт Еверест и влезе во легендите како еден од најголемите авантуристи на 20 век умре во 88 година од животот. Хилари граѓанин на Нов Зеланд беше познат како скромен човек кој својот живот го посвети помагајки им на жителите на планинскиот Непал.
XS
SM
MD
LG