Достапни линкови

Техеран: Мухамед ел Барадеј на разговори за нуклеарната програма


Шефот на Меѓународната Агенција за Атомска енергија Мухамед ел Барадеј денеска е во Техеран на разговори за контроверзната иранска нуклеарна програма. Според иранските медиуми Ел Барадеј, со властите во Техеран разговара за преостанатите прашања на Агенцијата за иранските мирољубиви нуклеарни активности.
XS
SM
MD
LG