Достапни линкови

Лахоре: Најмалку 22 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 22 лица загинаа, а десетици се повредени во самоубиствениот бомбашки напад во пакистанскиот град Лахоре. Експлозијата се случила пред зградата на Врховниот суд во градот. Полицијата соопшти дека поголемиот дел од жртвите биле полицајци што биле распоредени поради најавените антивладини протести.
XS
SM
MD
LG