Достапни линкови

Москва: Дмитриј Рогозин претставник на Русија во НАТО


Рускиот претседател Владимир Путин го наименува Дмитриј Рогозин за постојан руски претставник во НАТО. Во Кремљ е соопштено дека Путин денеска го потпишал декретот за наименувањето на Рогозин кој е познат по неговите заложби за поголемо вооружување на Русија со цел да се спротивстви на евентуалните западни воени закани.
XS
SM
MD
LG