Достапни линкови

Рамала: Израелците и Палестинците мора да се придржуваат кон обврските, изјави Буш


И израелците и палестинците мора да се придржуваат кон обврските што ги преземаа за постигнување мир во регионот. Ова денеска во Рамала го изјави американскиот претседател Џорџ Буш по неговите разговори со претседатателот на палестинската власт Махмуд Абас. Претседателот Буш, кој е во прва посета на палестинските територии и на Израел откако е на таа функција, изрази уверување дека до крајот на неговиот мандат во јануари идната година ќе биде постигнат израелско палестински мировен договор.
XS
SM
MD
LG