Достапни линкови

Ерусалим: Буш денеска ќе го посети палестинското подрачје


Американскиот претседател Џорџ Буш кој е во повекедневна турнеја по Блискиот исток чија цел мегудругото е постигнување на мировна спогодба мегу Израел и Палестина до крајот на неговиот мандат денеска ке го посети палестинското подрачје. Тој одвоено ке се сретне со највисоките израелски и палестински претставници.
XS
SM
MD
LG