Достапни линкови

Сеул: Кристофер Хил на разговори во врска со северно корејската нуклеарна програма


Американскиот преговарач Кристофер Хил, во Сеул разговара со раковоството на Јужна Кореја во врска со северно-корејската нуклеарна програма. Пјонг Јанг не го испочитува рокот до 31-ви декември да го затвори главниот нуклеарен реактор и да ги декларира сите други нуклеарни програми, во замена за економска помош, како што беше договорено на 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG