Достапни линкови

Вашингтон: Пентагон објави видео и аудио записи од иранксите глисери


Пентагон објави видео и аудио снимки, како потврда на тврдењето, дека ирански глисери, во неделата во Хормузкиот мореуз, им се заканувале на американски воени бродови дека ќе ги разнесат. На снимките се гледа како глисерите им се доближуваат на бродовите, а се слуша и глас на маж кој се заканува на англиски јазик. Пентагон смета дека глисерите и припаѓаат на Иранската Револуционерна Гарда.
XS
SM
MD
LG