Достапни линкови

Ерусалим: Џорџ Буш од денеска во посета на Израел


Американскиот претседател Џорџ Буш од денеска е во посета на Израел, а утре ќе престојува и на палестинските територии, на Западниот Брег. Предвидено е Буш да се состане со израелскиот претседател Шимон Перез и со премиерот Ехуд Олмерт, како и со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Главна тема на разговорите е обновувањето на блиско – источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG