Достапни линкови

Њу Хемпшир: Хилари Клинтон победи на гласањето кај Демократите, Џон Мек Кејн кај Републиканците


Хилари Клинтон победи на гласањето за кандидат на Демократската партија за претседателските избори во американската сојузна држава Њу Хемпшир, пред Барак Обама. Кај Републиканците најголема доверба на гласачите во оваа држава доби сенаторот Џон МекКејн.
XS
SM
MD
LG