Достапни линкови

Ерусалим: Буш ја започнува блиско источната турнеја


Американскиот претседател Џорџ Буш со посетата на Израел денеска ја почнува турнејата по Блискиот исток, во обид да се забрзаат мировните преговори меѓу Израелците и Палестинците. Според програмата на турнејата, во наредните три дена Буш ќе ги посети и палестинските територии, а до 16-ти овој месец Кувајт, Бахреин, Обединетите Арапски Емирати, Саудиска Арабија и Египет.
XS
SM
MD
LG