Достапни линкови

Скопје: Цената на бензините од ноќеска повисока за два денари, а на дизелот за 1,5 денари


Следнава информација можеби ќе ги замисли оние што планирале да одат на работа со автомобил. Имено, цената на бензините од ноќеска на полноќ е зголемена за два, а на дизелот за 1,5 денари од литар. Така на пример еден литар МБ-96 сега чини 70 и пол денари.
XS
SM
MD
LG