Достапни линкови

Скопје: Собранието ја продолжува 94-тата седница


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 94-та седница, по чие завршување треба да работи и по 76-та седница. Поради немање двотретинско мнозинство од вкупниот број пратеници, вчера во Собранието не се гласаше по Предлогот за донесување закон за вонпарнична постапка, во рамките на 93-та седница.
XS
SM
MD
LG