Достапни линкови

Њу Хемпшир: Продолжува трката за претседателска номинација


Денеска во Њу Хемпшир се гласа за тоа кои кандидати на Демократите и Републиканците би сакале гласачите да ги видат како номинирани за Претседателските избори во Ноември. Според истражувањата на јавното мислење, меѓу Демократите во Њу Хемпшир води сенаторот Барак Обама пред Хилари Клинтон, додека меѓу Републиканците води сенаторот Џон МекКејн. Се смета дека ова се битни избори за добивање водство во јавноста пред клучните избори во големите држави.
XS
SM
MD
LG