Достапни линкови

Шри Ланка: Министерот за градежништво загина во бомбашки напад


Министерот за градежништво на Шри Ланка Удаја ДМ Дасанајаке загина во бомбашки напад северно од Коломбо. Пред една недела владата на Шри Ланка се повлече од договорот за прекин на огнот од 2002 со тамилксите тигри кои речиси 20 години се борат независност.
XS
SM
MD
LG