Достапни линкови

Вашингтон: Инцидентот со американските воени бродови и иранските чамци загрижувачки, оцени Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека инцидентот меѓу иранските брзи чамци и американските воени бродови во преминот Хормуз е проблематичен и загрижувачки. Американските сили соопштија дека 5 ирански чамци им се приближиле на три американски воени бродови во меѓународните води во прминот и се заканиле дека бродовите ќе експлодираат.
XS
SM
MD
LG