Достапни линкови

Ерусалим: Средба меѓу израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот водач Махмуд Абас


Во Ерусалим состанок на израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот водач Махмуд Абас на кој тие ке разговараат за спроведуавњето на Блиско источниот мировен процес. До средбата доага еден ден спроти доагањето на американскиот претседател Џорџ Буш во посета на тој регион.
XS
SM
MD
LG