Достапни линкови

Вашингтон: Посета на турскиот претседател Абдула Ѓул


Во Вашингтон претседателот на САД Џорџ Буш денеска ке разговара со турскиот претседател Абдула Гул .Ова е прва официјална посета на шефот на турската држава на САД.
XS
SM
MD
LG